Zoznam študijných odborov Ako na stredné školy

Zoznam študijných odborov

STREDNÁ ZDRAVOTNÍCKA ŠKOLA ŠTEFANA KLUBERTA v Levoči je na základe Zákona 245/2008 Z. z. z 22. mája 2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, § 32, písm. b) kategorizovaná ako STREDNÁ ODBORNÁ ŠKOLA, ktorá poskytujúce vzdelanie na výkon odborných činností v zdravotníctve.

Na štúdium nižšie uvedených odborov môžu byť prijímaní absolventi základnej školy, ktorí splnili podmienky prijímacieho konania, spĺňajú zdravotné kritériá na prácu v odbore, vrátane kritérií pre pracovníkov vykonávajúcich epidemiologicky závažnú činnosť. V prihláške na štúdium musí byť vyjadrenie lekára o zdravotnom stave žiaka.

Štúdium je organizované ako denné 4-ročné pre absolventov základných škôl a je ukončené maturitnou skúškou.

Zoznam študijných odborov

Študijný odbor:

5361 M     praktická sestra

Študijný odbor praktická sestra pripravuje zdravotníckych pracovníkov, ktorí sú spôsobilí vykonávať ošetrovateľské,  asistentské a administratívne činnosti a úlohy v preventívnom, diagnostickom a liečebnom režime zdravotnej starostlivosti v zdravotníckych zariadeniach.

Absolvent sa uplatní na všetkých úsekoch zdravotnej  starostlivosti.

Študijný odbor:

5370 M    masér

5376 M  -  masér pre zrakovo hendikepovaných

Študijný odbor masér pripravuje zdravotníckych pracovníkov - masérov, ktorí sú spôsobilí vykonávať odborné masérske činnosti a odborné činnosti foto-, hydro-, termo-, balneoterapie v zdravotníckych, kúpeľných, sociálnych a iných zariadeniach.

Absolvent sa uplatní vo všetkých úsekoch zdravotnej starostlivosti, kde môže pracovať samostatne vo vybraných činnostiach a v tíme pod vedením diplomovaného fyzioterapeuta.

.

• Stredná zdravotnícka škola Štefana Kluberta Levoča
    Kláštorská 24A
  • +421 x 053/4179121 (vrátnica)